Odpowiedni plan treningowy i dietetyczny w procesie odchudzania to połowa sukcesu. Trening powinien być co jakiś czas modyfikowany ze względu na adaptacyjne możliwości naszych organizmów. Dlatego powinniśmy co jakiś czas zwiększyć obciążenie, dystans czy zestaw ćwiczeń ponieważ wykonywanie w kółko tego samego po jakimś czasie nie robi już na naszych mięśniach większego wrażenia. Dieta natomiast powinna dostarczać Tobie energii i składników do budowy silnego, zdrowego organizmu.

Na tej stronie będę opisywał najskuteczniejsze i najciekawsze ćwiczenia, jakie można wykonać w domu lub w plenerze. Będzie o odchudzaniu, o zdrowym odżywianiu i o tym jak ćwiczyć aby nie zrobić sobie krzywdy i nie zniechęcić się zbyt szybko. Będzie też o pływaniu, które uważam za najlepszy i najbezpieczniejszy sposób na odzyskanie i zachowanie szczupłego, zdrowego ciała. Ale postaram się tu opisać również inne sporty, metody, które być może Tobie bardziej przypadną do gustu.
Odnośnie diety, już wszystko chyba zostało napisane, powiedziane. Ilu dietetyków tyle opinii a jest tak dlatego aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie 🙂 Opiszę tu główne nurty w dietetyce, ciekawostki i najnowsze badania.

Tak więc zapraszam do czytania, ćwiczenia i dzielenia się swoimi wrażeniami. Na wszelkie sugestie będę reagował tak, aby ta strona spełniła wszystkie oczekiwania osób, które stawiają swoje pierwsze kroki na tej “ścieżce zdrowia” 🙂

Życzę wytrwałości w dążeniu do celu
Marek
www.plantreningowy.net