Wszystkie artykuły w których opisuję popularne diety traktuj proszę czysto informacyjnie. Do żadnej z nich nie zachęcam i żadnej z nich nie polecam. Skoro już jesteś na mojej stronie to spędź trochę czasu, znajdziesz tu czystą informację bez reklamowych podtekstów. Może przeczytasz jeden artykuł o jakiejś diecie i stwierdzisz: tak, to jest dla mnie! Zaczniesz stosować się do zaleceń danej diety wierząc, że skoro innym się udało to uda się też Tobie. Jest przecież wiele pozytywnych komentarzy na forach czy portalach.

Dieta cud?

Niestety muszę Cię zmartwić. Zdecydowana większość z nich pisana jest na zlecenie. Widziałem sporo stron, na których w komentarzach pracownicy pewnych firm odpowiadają sobie nawzajem i nie ma tam ani jednego “czystego” komentarza. Co rozumiem pod tym pojęciem? Oczywiście zwykły komentarz osoby, której się udało w jakiś sposób zgubić nadmiar kilogramów. Myślę, że wynika to z naszej natury – gdy coś nam się uda to temat przestaje po prostu istnieć. Oczywiście udzielimy rady gdy ktoś nas o to zapyta ale żeby szukać o tym w internecie? Zdarzają się oczywiście wartościowe wpisy, ale giną w gąszczu nic nie wnoszących postów.

Komentarze komercyjne poznać jednak stosunkowo łatwo bo składają się na ogół z trzech części. Brzmi to na ogół tak: (1) Witajcie, ja też zmagałam się z moją nadwagą, (2) do czasu aż pani Marzenka nie poleciła mi…(3) i tu następuje nazwa produktu, usługi itp. Są oczywiście różne konfiguracje i warianty. Niektóre z nich nie od razu dadzą się rozszyfrować ale można dojść do wprawy :-).

Moja opinia na temat takiego postępowania jest sprawą drugoplanową, staram się podchodzić do tego obiektywnie. Jeśli chcesz spróbować diety cud to jest to Twój wybór. Jeśli coś Ci mówi, że preparat “Kaloryfer w weekend” to strzał w dziesiątkę to go wypróbuj. Ale myślę, że warto znać sztuczki i techniki reklamowe jakimi jesteśmy bombardowani na co dzień. Tym bardziej, że internet daje naprawdę wiele możliwości jak choćby właśnie reklamowanie na forach czy w komentarzach pod artykułami. Po tym przydługim wstępie zapraszam do artykułów opisujących popularne diety:

Dieta Dukana

Dieta wegetariańska

Dieta Kwaśniewskiego, Atkinsa

Dieta Śródziemnomorska, DASH

Dieta Cambridge

Cykl o dietach jest regularnie aktualizowany. Niebawem następne artykuły, serdecznie zapraszam.